הרחקת יונים בראשון לציון – איך זה מתבצע?

יונים הם חיה קדומה ונהדרת, וכיף להאכיל אותם בכיכרות בעיקר בטיולים רומנטיים בחו"ל. אבל כאשר היונים מתנחלות אצלנו במרפסת, או על רעפי הגגות, נוצרת בעיה תברואתית המכילה כיני יונים, גללים של צואה, רעש, פגיעה באיטום הגג ועוד. אז איך מרחיקים יונים? התשובות בהמשך.

הרחקת יונים בראשון לציון באמצעות ערכה אלקטרונית

הרחקת יונים באמצעות ערכה אלקטרונית מתבצעת על ידי מרחיקי יונים מקצועיים. מדובר במתקן דריכה המושתת על PVC עליו ישנם פסי אלומיניום הלא נעימים לרגלי היונים.

היונים הזוכרות את המגע הלא נעים של המשטחים, אינן חוזרות למקום בו הרכבה הערכה האלקטרונית המשדרת פולסים בעוצמה נמוכה.

הרחקת יונים בראשון לציון באמצעות קפיץ נירוסטה

קפיץ נירוסטה הוא מוצר נירוסטה פופולארי להרחקת יונים. את המוצר להרחקת יונים מתקינים על אדני החלונות.

מדובר בקפיץ נירוסטה שמרחיק את היונים באופן נקודתי. היונים אינן יכולה לעמוד על הקפיץ וזאת משום שהוא עשוי בצורה של רינג ובכך הן לא חוזרות למקום. את הקפיץ ניתן להתקין על גגות רעפים, בתוך מרזבים, על גבי מעקות, ועוד.

הרחקת יונים באמצעו דוקרנים – שיטה שאינה הומאנית ואינה מומלצת

מדבירים רבים ימליצו לכם על הרחקת יונים באמצעות דוקרנים. את הדוקרנים מניחים על אדני החלונות במרזבים ובכל מקום בהן מתנחלות היונים.

עם זאת השיטה אינה הומאנית כלל וכלל, וניתן לראות זאת בשל דם של היונים שרואים על הדוקרנים  שהגיעו ונחתכו מהדוקרנים ברגליהן וכנפיהן. ולכן שיטה זאת אינה מומלצת כלל.

הרחקת יונים בראשון לציון באמצעות תדרים

הרחקת יונים באמצעות תדרים מתבצעת על ידי מדבירים כמו, למשל על ידי חברת הסוף למזיקים. ההרחקה נעשית על ידי השמעת תדר מסוים שהיונים לא יכולות לעמוד בו ולהכיל אותו ולכן הן מתרחקות מהמקום. הקולות המרחיקים את היונים נקראים גם קולות אולטרא סונים.

הרחקת יונים באמצעות רשתות

עוד שיטה יעילה להרחקת יונים היא באמצעות רישות הבניין. רישות בניין נחשב הפתרון האפקטיבי ביותר להרחקת יונים. הוא הומאני ואינו מכאיב ליונים, הוא מונע קינון של היונים, שומר על הכביסה שלנו, על המרפסות ומונע מהיונים להתנחל אצלנו בבניין.

ומה עם דחלילים?

דחלילים נחשבים לפתרונות הכי עתיקים כיום. היונה מפחדת כמו כל הציפורים מדחלילים, ודחלילים כיום ניתן לרכוש בכל חנות לכלי עבודה.

עם זאת הדחליל מתאים רק לאדניות ולמעקות. בנוסף היונה אינה חיה טיפשה, ולאחר שהיא מפחדת זמן קצר, היא מבינה כי מדובר בגולם, ולא בחיה או העורב שיכול להזיק לה, והיא מתחילה את הקינון אצלכם.

איך נבין שאנחנו סובלים מיונים בבניין

אם אתם מתעוררים כל בוקר לקרקור של יונים, אם לשלשות של יונים צובעות את ביתכם, אם התחילו נזקים בקירות, או קינים באדניות זה הזמן לקרוא לסוף למזיקים כדי שאנשי המקצוע שלנו יגיעו לפתור את בעיית היונים שלכם.

זכרו יונים יכולות להעביר שלל מחלות בינהם דלקות עיניים, סלמונלה ושאר תחלואים – ולכן חשוב להרחיק אותן אך בדרך הומאנית ולא אכזרית כמו קפיצי תיל ועוד. ואנחנו כאן עבורכם כדי שתוכלו לבחור את הדרך הטובה ביותר בשבילכם. ובשביל היונה כמובן.