הרחקת יונים במרכז – איך מרחיקים יונים בצורה הומאנית

הרחקת יונים במרכז – איך מרחיקים יונים בצורה הומאנית

אנשים הגרים באזור המרכז מגלים כי יונים רבות פוקדות את המרפסות שלהם, את האדניות את הגזוזטרות, ולעיתים נדירות אף נכנסות אל הבתים.

אבל אילו נזקים יכולות היונים להסב, מהן המחלות שיכולות היונים להעביר ואיך מרחיקים אותן בצורה הומאנית? התשובות בהמשך.

מהן הנזקים שמסבות יונים לביתנו

יונים הן מטרד שפוקד בניינים ובתים רבים. הן אומנם חמודות, ויכולות להוסיף חן, אבל הן מהוות מטרד של רעש, ופעמים רבות הן גורמות לנזקים בקירות על ידי שריטות, בקילופי צבע, לאיטום של הגגות, במזגנים, בצנרות ואפילו בזפת שנאכלת על ידי צואת היונים.

מלבד זאת בבתים בהם ישנה עליית גג – יונים רבות נלכדות ויכולות לא למצוא את דרכן החוצה, מה שגורם למוות של היונה ולאחר מכן פגרי יונים, דבר שיכול לגרום לריח נוראי ומצב לא נעים.

מחלות שיכולות היונים להביא עימם

מלבד נזקי היונים, יונים מביאות עימם מחלות רבות בהן כיני יונים, דררת, דלקת ריאות, סלמונלה, דלקות עיניים, ותחלואים נוספים, ולכן חשוב למגר את היונים מהמקום. בנוסף צואת היונים אינה דבר בריא וכמובן לא אסתטי לבית שלנו, לכבסים ולמרפסת.

מדוע היונה מגיעה אלינו?

יונה היא ציפור הנמצאת בכל מקום בה היא גדלה בכל ימות השנה, ולכן היא מקננת באזור ומגדילה את הקנים שלה וכאן היא מתרבה. בכל אזור בו היא נמצאת היא מקננת עד כשש פעמים בשנה, ולכן ישנם הרבה יונים בארץ. ואנו מתמודדים עם בעיית קינון יונים פעמים רבות הנמצאות על המרפסת שלנו לעיתים רבות.

אז כיצד מרחיקים יונים?

בכל הנוגע להרחקת יונים במרכז קיימות כיום מגוון שיטות, ומדובר בשיטות הומאניות ולא בשיטות אכזריות כמו דוקרנים המותרים את היונים פצועות במקום בו מונחים אותם דוקרנים.

הרחקת יונים באמצעות תדרים למשל, היא שיטה הומאנית ומבוקשת. ההרחקה נעשית על ידי השמעת תדר מסוים שהיונים לא יכולות לעמוד בו ולשמוע אותו ולכן הן מתרחקות מהמקום. הקולות המרחיקים את היונים נקראים גם קולות אולטרא סונים. הקולות מושמעים ליונים באופן רצוף כך שהן לא חוזרות למקום בעיקר לאחר שהן סימנו את המקום כמקום עוין.

הרחקת יונים באמצעות דחליל, היא שיטה שעובדת על שטחים קטנים יותר. הדחליל מתאים יותר לאדניות ולמעקות. אך יש לקחת בחשבון כי לבסוף תדע היונה שמדובר בדחליל ויש סיכוי שהיא תמשיך לבוא.

אנשים רבים החיים בבניינים מעוניינים להרחיק יונים באמצעות רשתות. רישות בניין נחשב הפתרון האפקטיבי ביותר וזאת משום שאת הרשתות לא רואים בצד הפרונטאלי של הבניין. הרישות נחשב הומאני ואינו מכאיב ליונים, הוא מונע קינון של היונים, שומר על הכביסה שלנו, על המרפסות ומונע מהיונים להתנחל אצלנו בבניין.

כיצד נבין מהי השיטה הטובה ביותר עבורנו

כאשר אנחנו רוצים למצוא את השיטה הטובה ביותר להרחקת יונים במרכז, חשוב שנתייעץ עם איש המקצוע ונבין מה המצב אצלנו בבית, כמה הוא חמור, ומה הסכנה בהמצאות היונים אצלנו.

חשוב שנתייעץ עם חברות מקצועיות להרחקת יונים במרכז כמו חברת הסוף למזיקים שיכולות להשתמש בשלל שיטות הומאניות להרחקה ומניעת חזרתם של היונים לאזורכם.