הדברה אקולוגית – מה זה אומר?

Hydrangeasהחתירה לשמירה על הסביבה שלנו, להימנעות משימוש בחומרים כימים ובהפצת חומרים רעילים לאוויר – הגיעה גם לסלון שלנו, לפילטרים מהם נכנסים הג'וקים עם המחושים, להיכן שהשממיות זוחלות להן, ולמרבץ החשופיות שמבצבצות עם הגשם הראשון. הדברה אקולוגית היא השיטה בה משתמשים המשקיענים שביננו, שיכולים באמצעות קצת תושייה למגר את המזיקים מהבית בשיטות טבעיות, ללא חומרים כימיים, ועיתים גם להשתמש בשירותים של מדביר טוב שיכול להניח כמה וכמה אלמנטים שירחיקו את המזיקים בבתיכם.

אז מהן הדרכים והאלמנטים למניעת מזיקים דרך הדברה אקולוגית?

בכל הנוגע להדברה אקולוגית, חשוב קודם כל לדעת מהו המזיק ומהי הדרך למגר אותו. בשונה מהדברה כימית, בהדברה מסוג זה, חשוב לדעת מה צריך למגר וכיצד ממגרים אותו.

הרחקת יתושים – אנשים רבים מגנים על הבית נגד יתושים באמצעות חומרים עם ריח חזק ואף עם חומרים רעילים הכוללים משחות גוף חזקות, מפיצי ריח רעילים אותם הם מכניסים לשקע ועוד. אנו ממליצים לוותר על החומרים הרעילים ובמקום ללכת על רישות חלונות הבית וסגירת הדלת בימי הקיץ. בנוסף חשוב להימנע מהשארת ממקורות מים זורמים או עומדים – פעולה שתרחיק יתושים מסביבתכם.

הרחקת מעופפים – הרחקת מעופפים כוללת גם את היתוש, את התיקן, העש, וכל הג'וקים ופרוקי הרגליים. כדי להרחיק את הג'וקים והמעופפים חשוב לרשת את הבית, ולרשת את ניקוזי האמבטיה באמצעות רשת מיוחדת קטנה אותה מניחים על ניקוז האמבט. בנוסף אם אינכם נחרדים משממיות, וישנה שממיות על קיר הבית – השאירו אותה – היא כבר תדאג לטפל בעניינים. ותאכל אל כל החרקים עבורכם.

הרחקת נמלים – נמלים יכולות להיות דבר מאד מעיק ומעצבן. הן מגיעות לאוכל שלנו, יכולות לעקוץ ובכלל אינן אסטטיות. לכן פיזור של מספר עלי דפנה יבשים ליד קן הנמלים במידה ואיתרתם אותו, תרחיק את החרוצות מהמקום. אם אינכם מוצאים את הקן, חשוב לשים את עלי הדפנה במקומות בהם יש אוכל, כך לפחות תוכלו להרחיק את הנמלים ממקורות אוכל ומגורים.

הדברה אקולוגית בגינה – הגינה שלנו סובלת לעיתים ממזיקים. הדבר יכול לעצבן בעיקר שאנחנו משקיעים בטיפוח הגינה שעות מרובות. אם יש לנו פטריות על הפרחים או העצים נוכל באמצעות סודה לשתייה שערבבנו עם ליטר מים בתוך בקבוק עם פיית שפריץ, למגר את הפטריות בריסוס אחד לחמישה ימים. אם לצמחים שלכם יש כנימות, דבר שקורה הרבה על הפרחים שלנו, תוכלו להשתמש דווקא בפתרון מפתיע – שימוש בליטר מים בכפית סבון כביסה יכולה לפתור בריסוס את הבעיה. אם חשופיות, אותן תולעים שמנמנות, מגיעות אליכם למפתן הדלת כבר עם הגשם הראשון, תוכלו לפזר מלח ליד הכניסה לבית הדבר ירחיק אותן מהמקום באופן מידיי.

הדברה אקולוגית בגינה היא נוחה ובריאה מאוד. אין צורך בפינוי הדירה כאשר מדבירים בשיטה הזו. מספיק כמה שעות אוורור וזהו, אתם בנתים יכולים לצאת לשתות קפה או לעשות סיבוב עם החיות מחמד שלכם. ההדברה האקולוגית היא הכי מומלצת לביצוע בבתתים פרטים עם כגינה ובמקומות אשר יש בהם חיות מחמד וילדים. חומרי הדברה מאוד בטוחים, הם לא מזיקים לכדור הארץ וגם לא לבני אדם וחיות מחמד. לכן מומלץ לעבוד עם חומרי הדברה ירוקה כך שנשמור על הבריאות של הסביבה.

טיפול בפרעושים בבית בגינה ובחיות המחמד – אם לחיות המחמד שלנו יש פרעושים ורהיטי הבית נפגעו מפרעושים, חשוב לנקות ולשאוב את כל הרהיטים, וכל מה שפרוותי בבית. חשוב לכבס את כל הבגדים שהיו במגע עם חיות המחמד שלכם ולחטא את הבגדים וכמובן לטפל בחיות המחמד שלכם כנגד פרעושים מול הוטרינר שיוכל גם הוא להציע שיטות טיפול טבעיות בכלב או בחתול. אם לא הצלחתם למגר את הבית מפרעושים – תאלצו להשתמש בהדברה רגילה.

קבל 10% הנחה
מהזמנה דרך האתר